7 sierpnia 2015

Lato pod włos

Wiatr, słońce i wysokie temperatury są przyjemne dla ciała, ale dla włosów to warunki niemal ekstremalne. Dlatego na co dzień potrzebują szczególnej pielęgnacji  i ochrony.


Zdrowe włosy są gładkie i błyszczące. To zasługa otulających je ochronnych łusek, które nie pozwalają uciec wilgoci. Jednak farbowanie, suszenie i trudne warunki pogodowe rozluźniają przestrzenie miedzy nimi i sprawiają , że kosmyki szybko tracą  połysk, puszą się i rozdwajają Szczególnie, że im dłuższe włosy, tym bardziej narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne. By urosły do ramion, potrzeba około trzech lat, a do pasa - około siedmiu, więc ich końcówki mają za sobą co najmniej kilka słonecznych sezonów.Cienkie, proste/falujące
BLOND, JASNOBRĄZOWE

Najlepsze są dla nich kosmetyki, które zawierają nietłuste substancje nawilżające, np. aloes, miód, panthenol, oraz proteiny - pszeniczne lub jedwabne. Jeśli włosy są bardzo suche - puszą się, a ich końcówki rozdwajają, można zastosować odżywczy olejek (np. kokosowy, arganowy czy shea) na same końcówki lub jeden - dwa razy w tygodniu wykonać zabieg olejowania na całej ich długości, jednak z pominięciem nasady( zapobiega oklapnięciu fryzury).


Kręcone i puchate
CIEMNE, CZARNE

Mają większą tendencje do przesuszania się niż proste. Jeśli są grube, warto sięgać po odżywcze oleje(np. arganowy, kokosowy, z jojoby, pestek moreli, orzechów makadamia, słodkich migdałów, sezamowy czy oliwę z oliwek). Najlepiej wspomóc kurację ciepłem, np. owijając głowę ręcznikiem po nałożeniu specyfiku . Na włosy dobrze podziała również wsmarowanie małej ilości olejku tuż po myciu. Ten zabieg zabezpieczy kosmyki od zewnątrz.


O dużej objętości
RUDE

Kolor zawdzięczają obecności dużej ilości barwnika zwanego feomelaniną. Pod wpływem słońca składnik ten szybko ulega jednak rozkładowi, a w efekcie płowieje. Dlatego rudowłose, by uchronić piękną barwę i poziom nawilżenia, muszą sięgać po kosmetyki z odżywczymi olejkami. Ten sam sposób pielęgnacji dotyczy także fryzur o zwiększonej objętości.3 komentarze:

  1. Super! W sam raz coś dla mnie. Moje włosy strasznie źle znoszą upały!

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny blog i ładne zdjęcia! Zapraszam Cie do mnie i prosiłabym o kliknięcie "Lubię to!" oraz obserwację,jeśli Ci sie spodoba! :) ♥
    lovelysoophie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń